OWOCE2443

Czereśnie, wiśnie, porzeczki, agrest, rabarbar, mirabelki, renklody, węgierki. Owoce letnie i jesienne. Najlepsze gdy wykażemy się cierpliwością i pozwolimy im dojrzeć w słońcu. Będą słodkie, soczyste, bogate w witaminy i składniki mające dobroczynny wpływ.

Agrest wspiera odporność, obniża poziom cholesterolu, działa moczopędnie, usuwa kwas moczanowy.  Porzeczki działają przeciwzapalnie, poprawiają wygląd cery, wspomagają pracę układu pokarmowego. Czarna porzeczka ponadto łagodzi dolegliwości żołądkowe i ma silne działanie przeciwzapalne. Wiśnie zapobiegają chorobom nowotworowym , poprawiają kondycję, pozytywnie wpływają na serce i układ krążenia. Rabarbar a właściwie rzewień jest warzywem ale traktujemy go jak owoc, wykorzystując soczyste łodygi. Myli się go często z rzewieniem lekarskim, rośliną stosowaną w medycynie już w starożytnych Chinach. Mirabelki rosną często dziko jako pozostałości po sadach a są bardzo soczyste i super słodkie. Śliwki, jabłka, gruszki w jesienną słotę lepiej pomogą niż witaminy w tabletkach.

Jeszcze całkiem niedawno w każdym przydomowym ogródku obowiązkowo rosły porzeczki i agrest. Ludzie nie sadzili ozdobnych drzew tylko wiśnie, czereśnie i mirabelki. Dzięki temu mieli pod ręką świeże owoce. Nie kupowano słodkich napojów tylko gotowano kompoty. Robiono soki i kompoty na zimę. Może dlatego, że niewiele było na sklepowych półkach. Teraz półki się uginają ale ja mam nadzieję, że część z Was wybierze owoce bo tak jest zdrowiej i jakoś bardziej widzę sens.

 

Ciesz się Smakiem!

Categories: Przekąski, SLAJD, Słodkości

Add a Facebook Comment

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Najnowsze Przepisy

CHŁODNIK OGÓRKOWY Z RZODKIEWKĄ

Opublikowano cze - 6 - 2016

0 Komentarzy

GAZPACHO

Opublikowano cze - 6 - 2016

0 Komentarzy

TARTALETKI Z RABARBAREM I...

Opublikowano cze - 6 - 2016

0 Komentarzy

CRUMBLE Z RABARBAREM I...

Opublikowano cze - 6 - 2016

0 Komentarzy

Najnowsze Wpisy

UWAGA! KONKURS!

Posted on cze - 20 - 2016

0 Comment

TRUSKAWKA CZYLI POZIOMKA

Posted on cze - 19 - 2016

0 Comment

ZDROWIE W SMAKU –...

Posted on cze - 19 - 2016

0 Comment

Polecamy

  • Katalog Smaków - Przepisy kulinarne na każdą okazję i wyszukiwarka przepisów
  • Domain name search and availability check by PCNames.com.
  • Targ smaku
  • Durszlak.pl